Obojok Stafford

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5
Recenze našich zákazníků
Eva Kovaříková

Nechala jsem vyrobit obojek pro pejska - vlčí špic, barva je perfektní, zpracování obojku hodně kvalitní, to už opravdu něco vydrží. Je vidět kluci, že poctivé české ručičky ještě někde mají svou cenu. Vaše práce je skvělá, téměř dokonalá a určitě nelituji částky za obojek, naopak, přemýšlím o obojku na druhého pejska, pokud se tak rozhodnu, tak jedině u Vás. Moc děkuji Kovaříková Eva

Lída

Po dobré zkušenosti se psím obojkem jsme jako vánoční dárek objednali opasek a kožený náramek, obojí se opět povedlo a udělalo velkou radost, děkujeme.

Gajarský

100% spokojenost, kvalitně zpracované👌 všem můžeme doporučit👍

Další naleznete na strance Referencí "ZDE"
9 bodov do vernostného systému DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA
Spresnite výber produktu
Jednoduché
Jednoduché
Zdobené
Zdobené

€ 76,32
Dodanie do 4 pracovných týždňov
ks

Ručne vyrobený, veľmi pevný a odolný kožený obojok pre stafordšírskeho bulteriéra, so znakom a symbolom oddanosti a pevného priateľstva s jeho pánom či pani. Pre majitelia stafordšírskych bulterier je cťou mať tento znak - uzlíky - na obojku.
Oceľové kovanie, ktoré znesie zaťaženie až 450 kg je zašité pevnou nylonovou niťou ručne sedlárskym stehom. Je to teda doživotná záležitosť.
Obojok vyrábame na mieru Vášho miláčika.
DOŽIVOTNÁ ZÁRUKA NA TENTO OBOJEK. viac

Aká je šírka obojku?

Na výber správnej šírky obojku pre vaše plemeno môžete použiť nasledujúcu príručku. Upozorňujeme však, že tento prehľad je len orientačný a predstavuje len odporúčanie. Každý pes je jedinečný a je dôležité zohľadniť jeho individuálne rozmery a potreby podľa dĺžky krku.

  • Obvod krku do 35 cm cca do 10 kg - Šírka obojku do 2,5, max. 3 cm,
  • obvod krku 35 až 40 cm približne do 25 kg - obojky široké 3 a 3,5 cm;
  • obvod krku 40 až 45 cm približne do 30 kg - obojky široké 3,5 a 4 cm;
  • obvod krku 45 až 55 cm približne do 40 kg - obojky so šírkou 4 a 5 cm;
  • obvod krku nad 55 cm približne do 70 kg - obojky so šírkou 5 cm a viac.

Ako zmerať obvod krku?

Pre Vášho stafordího miláčika, sme vyrobili tento pevný kožený obojok zdobený jeho znakom, aby ste na neho mohli byť patrične hrdí. K výrobe bola použitá tá najkvalitnejšia třísločinněná hovädzina takzvaný krupónov. Jedná sa o najpevnejší hovädzie časť kože, preto si môžete byť istí, že obojok naozaj vydrží. Pracka a oko na karabínu je z pevnej nerezovej ocele, ručne zašité pevnú a odolnú nylonovou niťou, ktorá je známa svojou vysokou odolnosťou. Oko na karabínu je u pracky tak, aby pri ťahu psíka bola pracka hore a netlačila psíka do krku, pretože ako je známe títo psíkovia vie pekne silno zatiahnuť :-). Pracka i oko vydrží ťah 450 kg.

Vyrazenie mená: Ak si budete priať, môžeme Vám do zdobenia zakomponovať aj meno Vášho psíka, ktoré bude v rovnakom zvýraznenom štýle ako uzol.

STÁRNUTIE

Je potrebné vedieť, že farby na prírodné hovädziny sa správajú inak, než na umelých materiáloch. Ide o poctivú prírodnej hovädziny, ktorá nemá žiadne umelé prísady. Je to presne tá kože, z ktorej sa vyrábalo kedysi dávno, a pevnosť tejto hovädziny bola svetoznáma, pretože vydržala aj 20 rokov a stále bola pevná. Táto hovädzina, ale tiež žije s vami a časom tmavne a mení odtieň, vytvára sa na nej patina, čo krásne ale mnoho ľudí očakáva, že farba bude stále rovnaká. Ak by to tak bolo, išlo by o umelý materiál, ktorý než stačí zmeniť farbu, tak sa skôr rozpadne. Preto ak chcete čo najkrajšie patinu a farbu, ktorá Vám čo najdlhšie vydrží, pretože pevnosť kože prežije stálosť farby, vyberajte skôr odtiene hnedej a čiernu. Tieto odtiene sú pre kožu prirodzené. Najmenej vydrží farba červená a ružová. U týchto farieb musíte obzvlášť dávať pozor na poveternostné podmienky a už vôbec ich neodporúčam u psíkov, ktorí sú stále vonku, farba bude rýchlo degradovať.

Kvalitou obojku sme si absolútne istí a preto je na neho DOŽIVOTNÁ ZÁRUKA, takže ak chcete mať s obojkom po starosti je tento typ správna voľba.

Stafordšírsky bulteriér a znak uzol: Je to jediné plemeno, ktoré má svoj vlastný symbol, tento znak vznikol v kraji okolo Stafford, kde baníci boli často v chodbách úzkych 40 cm, kde pracovali v ľahu a povraz uviazaný na ich opasku bol jediným spojivom medzi baníkom a jeho kamarátov, ktorí ho tak mohli pri nebezpečenstve vytiahnuť. Záležalo teda aj na uzle a jeho pevnosti, tá mala mnohokrát cenu i ľudského života. Uzol sa tak stal symbolom kraja a pevnosti priateľstva, následne aj plemena psov, ktoré je priateľom ľudí v tom kraji a dnes už aj po celom svete.

Parametre
Gravírovanie jmena NE