Údržba kožených výrobkov

  KOŽENÉ OBOJKY

  Koža nepatrí do vody, preto pokiaľ idete so psíkom k vode, odporúčame obojok zložiť. Pokiaľ sa psík bude s obojkom kúpať, tak hlavne zdobenie a farba bude rýchlo degradovať. Koža sa premáča av mokrom stave, keď zapnete vodítko a psík bude ťahať, sa obojok môže vytiahnuť a deformovať. Koža je prírodný savý materiál a do vody nepatrí. Ak sa stane, že psík do vody vbehne, obojok zložte nechajte ho usušiť a premažte ho krémom s včelím voskom. Pokiaľ sa o obojok budete dobre starať vydrží Vám mnoho rokov slúžiť. POZOR NIKDY NA KOŽENÉ OBOJKY NEPOUŽÍVAJTE KRÉM A PRÍPRAVKY NA OBUV. Obsahuje rozpúšťadlá a úplne obojok zničí. ZÁRUKU POSKYTUJEME NA PEVNOSŤ OBOJKU A KOVANIA.

  OŠETRENIE A ÚDRŽBA KOŽENÝCH VÝROBKOV
  Kožené výrobky majú sami o sebe dlhú životnosť, teda pokiaľ sú vyrobené zo skutočnej kože, a nie z toho, s čím sa často stretávame v obchodoch. Pokiaľ ale chcete, aby vám dobre slúžili a robili radosť ešte dlhšie, nezaobídete sa bez pravidelnej údržby a ošetrenia. Ako ošetrovať kožené výrobky?

  BEŽNÁ ÚDRŽBA A ČISTENIE KOŽE
  Nečistoty z hladkej kože odstránime mydlovou penou a hladkou handrou. Aby nevznikli nevzhľadné mapy alebo useň nestvrdla, KOŽENÉ VÝROBKY NEMÁČAME. Neodporúčam používať bežné čistiace prostriedky, ktoré by mohli kožu odmastiť a úplne zničiť. Veľké nečistoty sa odstránia špeciálnymi prípravkami, ktoré sú ku koži šetrné. Veľké nečistoty, čistenie hrubej kože či kože s chlpom nečistite sami, ale obráťte sa k profesionálom.

  PREVENCIA
  Rovnako tak, ako impregnujete obuv, tak aj na kožené výrobky existujú špeciálne balzamy, ktoré kožu ošetria a vytvoria ochranný film. Odporúčame používať len kvalitné prostriedky na ošetrenie kože ako sú krémy na kožu s včelím voskom, ktoré kožu vyživia a obnovia jej prirodzený vzhľad. Nanesenie ochranného prípravku nie je trvalé a malo by sa pravidelne obnovovať.

  Nepoužívajte chemikálie či saponáty, ktoré by mohli kožu odmastiť a nie sú určené na ošetrenie usní.
  NIKDY NA KOŽENÉ VÝROBKY NEPOUŽÍVAJTE KRÉM A PRÍPRAVKY NA OBUV. – majú iné vlastnosti ako balzamy na ošetrenie koženej galantérie.

  Kabelka - aktovka nie je kufor - nenoste v nej veľkú záťaž, inak hrozí vyťahanie a deformácia kože.
  Pokiaľ Vám produkt zmokne alebo sa dostane do vlhkého prostredia, vždy ho do sucha vysušte (nikdy ho nesušte násilne pomocou fénu alebo rozpálených kachlí či radiátora). Nechajte výrobok uschnúť v suchom prostredí pri izbovej teplote.

  Pokiaľ odstraňujete škvrny, čistite výrobok celý – nie iba časť.
  Koža reaguje na zmenu teplôt, preto treba počítať s tým, že podľa toho sa bude odtieň kože meniť a tiež patinovať.

  Nezabudnite, že koža je živý prírodný materiál a podobne ako drevo pracuje a reaguje na okolie. Počas nosenia môže zmeniť farbu alebo získať patinu. To ale nie je na závadu, pretože koža je vzhľadovo krajšia. Na toto myslite aj pri údržbe – pokiaľ sa koža premáča, môžu na nej vzniknúť farebné mapy podobne ako za použitia nevhodných chemických látok. Triesloviny stále pracujú a dávajú koženým výrobkom život. Nezabudnite teda na to, že koža sa časom môže ľahko zmeniť a získať osobitý charakter. To nikdy u priemyselne spracovaných koží nenájdete.

  Neviete sa rady ako produkt ošetriť? Zavolajte nám a my sa o Vás postaráme. Tel +420 737088809